مسابقات شطرنج رده های سنی (10 و 14 سال) - ویژه ماه مبارک رمضان

تقویم (مسابقات)

زمان: 4تا6 اردیبهشت 1401

مکان: سالن شطرنج ورزشگاه تختی

در رده سنی زیر 10 سال که در ۷ دور برگزار شد پویان نان اور با ۶ امتیاز اول شد.

پارسا قندهاری با 5.5 امتیاز دوم و ارش زمانی نیز با همین امتیاز سوم شد.

برترین بازیکن پسر در این رده ارسلان بزرگزاد و برترین دختر نیز تارا بیک زاده شد.

مسابقات رده سنی زیر 14 سال با قهرمانی بردیا عالی محمدی با 4.5 امتیاز به اتمام رسید.

شایان زمانی با 4 امتیاز دوم شد

و آرشام فاطمی با 3.5 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

همچنین آیسان نان آور با 3 امتیاز ضمن قرار گرفتن در مکان چهارم عنوان بهترین بازیکن دختران

و سید امیرصدرا هانی طبائی نیز با 3 امتیاز و کسب مقام پنجم عنوان بهترین بازیکن پسران را نیز کسب نمودند. 

مسابقات شطرنج رده های سنی (10 و 14 سال) - ویژه ماه مبارک رمضان

 

تاریخ برگزاری: 4 لغایت 6 اردیبهشت ماه 1401

محل برگزاری: هیات شطرنج شهرستان اصفهان

هیات شطرنج شهرستان اصفهان در نظر دارد به منظور آماده سازی شطرنجبازان رده های سنی که قصد شرکت در مسابقات قهرمانی کشور دارند یک دوره مسابقات در ماه مبارک رمضان برگزار نمائید. شرایط مسابقات به شرح زیر است:

 

آئین نامه مسابقات رده های سنی زیر 10 و 14 سال

 

جدول رده سنی زیر 10 سال

جدول رده سنی زیر 14 سال

 

1-زمان برگزاری از روز یکشنبه 4 لغایت 6 اردیبهشت ماه (به مدت سه شب) از ساعت 8:30 در محل هیات شطرنج شهرستان اصفهان می باشد.

 

(حضور بازیکنان 30 دقیقه قبل از شروع مسابقات الزامی می باشد.)

2-کنترل زمانی برای هر بازیکن 15 دقیقه + 5 ثانیه فیشر می باشد.

3-قوانین فیده بر مسابقات حاکم می باشد.

4-مسابقات به روش سوئیسی برگزار خواهد شد و تعداد دورهای مسابقات بسته به تعداد شرکت کنندگان 5 الی 7 دور می باشد. پسران و دختران هر رده در یک جدول باهم بازی خواهند داشت.

5-زمان تاخیر 15 دقیقه از زمان شروع مسابقات می باشد.

6-رده بندی نهایی بر اساس مجموع امتیازات کسب شده می باشد. در صورت تساوی امتیازات پوئن شکنی به ترتیب زیر انجام خواهد شد:            1)رویایی مستقیم    2)بوخ هولز          3)مجموع بوخهولز  4)برگر   5)برد بیشتر    و در صورت تساوی بلیتس 5 دقیقه تعیین کننده نفر برتر خواهد بود.

 

7-تاریخ تولد بازیکنان رده های سنی به شرح زیر می باشد:

از تاریخ 11/10/90 به بعد -- رده سنی زیر 10 سال

از تاریخ 11/10/86 تا 10/10/90 رده سنی زیر 14 سال

تاریخ رده های سنی با توجه به مسابقات قهرمانی کشور 1400 تعیین شد است (مسابقاتی که از 17 اردیبهشت 1401 اغاز خواهد شد.)

 

8-مبلغ ورودیه مسابقات 500.000 ریال می باشد.

جهت ثبت نام بازیکنان مبلغ فوق را به شماره حساب 0115291038000 یا شماره کارت 6037997599415784 به نام هیات شطرنج شهرستان اصفهان واریز کرده و عکس فیش واریزی را به همراه شماره سیستم جامع و آیدی فیده (درصورت وجود) به شماره واتس آپ  09136400371 خانم رمضانپور ارسال نمایند.

 

ثبت نام مسابقات فقط از طریق لینک ثبت نام سایت و ارسال فیش واریزی امکان پذیر خواهد بود.

 

9-جوایز مسابقات به شرح زیر است: (جوایز هر جدول مسابقات به صورت جداگانه اهدا می گردد)

نفر اول 3.000.000 ریال همراه مدال و حکم

نفر دوم 2.500.000 ریال همراه مدال و حکم

نفر سوم 2.000.000 ریال همراه مدال و حکم

نفر برتر پسران: 1.500.000 ریال (به جز نفرات اول تا سوم)

نفر برتر دختران: 1.500.000 ریال (به جز نفرات اول تا سوم)

 

10-با توجه به ظرفیت سالن تختی، ظرفیت هر رده سنی 33 بازیکن می باشد. بازیکنان پس از پر شدن ظرفیت هر رده می توانند اسم خود را به صورت رزرو شده ثبت نام نمائید و در صورتی که پس از اتمام ثبت نام مسابقات در رده دیگر تعداد شرکت کنندگان کمتری ثبت نام کرده باشند اسم بازیکنان رزرو به ترتیب تاریخ ثبت نام پر می شود.

11-مسابقات در هر رده با حداقل 15 بازیکن انجام خواهد شد.

12-هرگونه اعتراض به رای سرداور باید تا قبل از قرعه کشی دور بعد با پرداخت مبلغ 1.000.000 ریال به صورت مکتوب انجام شود. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن اعتراض، مبلغ مذکور بازگردانده خواهد شد.

 13-هرگونه موارد پیش بینی نشده حسب مورد توسط سرداور تصمیم گیری خواهد شد.

14-آخرین مهلت ثبت نام تا روز یکشنبه 4 اردیبهشت ماه تا ساعت 17 می باشد.

کمیته مسابقات هیات شهرستان اصفهان

حامیان


قهرمانان
  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    مربیگری تیم ملی تونس در سال 2022(1400)
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم زیر 12 سال استان - 1398
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال کشور 1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -2016
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • استاد فیده آنوشا مهدیان
    استاد فیده آنوشا مهدیان
    کسب عنوان دوم بلیتس غرب آسیا در قرقیزستان-2022
    کسب عنوان نایب قهرمانی بانوان کشور در اسفند 1400- کرمانشاه
    مقام سوم جوانان زیر 20 سال بانوان - سریلانکا 2021
    مقام سوم نوجوانان المپیاد جهانی زیر 16 سال - 2019
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی زیر 16 سال گرجستان - 2018
    مقام سوم زون 3.1 اسیا -2019
    مقام اول بانوان کشور - 1397
    مقام اول رده سنی زیر 16 سال کشور 1396
    مقام دوم مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    مقام دوم کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    مقام دوم مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • استاد فیده طناز ازلی
    استاد فیده طناز ازلی
    کسب عنوان اول تیمی قهرمانی دانشجویان جهان -بلژیک 2022
    نایب قهرمانی تیمی و سوم انفرادی دانشجویان اسیا(آنلاین) اندونزی - 2020
    مقام دوم بلیتس دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام اول سریع دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام سوم بانوان کشور در سال 1397
    مقام دوم تیمی مسابقات المپیاد جهانی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • محمدصادق نادری
    محمدصادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    مقام اول زیر 12 سال استان - 1398
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی یزدی
    خشایار رجبی یزدی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • آیدا عباسی
    آیدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 8 سال استان - 1398
    قهرمان زیر 8 سال پسران(شهرستان اصفهان) - 1397

  • ارین اعتمادی
    ارین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 14 سال استان - 1398

  • پرنیا فتوحی
    پرنیا فتوحی
    قهرمان زیر ۱۲ سال شهرستان اصفهان - 1400
    قهرمان زیر 8 سال دختران - 1396

  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    کسب مقام دومی جهان در رده سنی زیر 12 سال - گرجستان 2022
    اول تیمی زیر 12 سال اسیا - 2021- انلاین
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 10 سال استان - 1398
    مقام سوم زیر 8سال جام اینده سازان کشور -اردیبهشت 1397

  • فریدون مختاری
    فریدون مختاری
    مقام سوم سریع 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398
    مقام سوم بلیتس 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398

  • احمد یزدان دوست
    احمد یزدان دوست
    مقام دوم سریع بالی 65 سال پیشکسوتان کشور - شهرکرد 1398
  • شایان ایمن
    شایان ایمن
    دوم تیمی زیر 14 سال اسیا - انلاین 2021
    قهرمان استان زیر 10 سال 1396
    نایب قهرمان استان زیر 12 سال 1397
    قهرمان استان زیر 12 سال 1398
    نایب قهرمان کشور زیر 14 سال 1399
    نایب قهرمان اسیا زیر14 سال 2021