مسابقات شطرنج رده های سنی (10 و 14 سال) - ویژه ماه مبارک رمضان
تقویم (مسابقات)زمان: 4تا6 اردیبهشت 1401
مکان: سالن شطرنج ورزشگاه تختی
مسابقات اوپن سریع جام رمضان شهرستان اصفهان 1401 (ریتد)
تقویم (مسابقات)زمان: 27تا29فرذوردین 1401
مکان: سالن شطرنج تختی (هیات شطرنج شهرستان اصفهان)
مسابقات شطرنج رده های سنی (8 و 12 سال) - ویژه ماه مبارک رمضان
تقویم (مسابقات)زمان: جمعه 26 فروردین از ساعت 9:30
مکان: سالن شطرنج ورزشگاه تختی اصفهان
مسابقات شطرنج اوپن نوروز - فروردین 1401 با قهرمانی منصور باصری بهپایان رسید.
تقویم (مسابقات)زمان: 11 فروردین 1401
مکان: سالن شطرنج تختی (هیات شطرنج شهرستان اصفهان)
مسابقات شطرنج بلیتس به مناسبت روز پدر (ولادت حضرت علی "ع")
تقویم (مسابقات)زمان: سه شنبه ۲۶بهمن ماه از ساعت ۱۰صبح
مکان: انلاین
مسابقات شطرنج بلیتس دهه فجر 1400 (جام سردار دلها - حاج قاسم سلیمانی)
تقویم (مسابقات)زمان: جمعه 22 بهمن ماه از ساعت 21
مکان: انلاین
دوره تخصصی با موضوع "ساختار پیاده ای کارلسباد"
تقویم (مسابقات)زمان: 29بهمن1400
مکان: سالن شطرنج ورزشگاه تختی اصفهان
مسابقات قهرمانی سریع بانوان شهرستان اصفهان 1400 با قهرمانی ماپده یوسفیان به پایان رسید.
تقویم (مسابقات)زمان: پنجشنبه 7 بهمن ماه 1400
مکان: سالن شطرنج تختی (هیات شطرنج شهرستان اصفهان)
مسابقات قهرمانی بلیتس شهرستان اصفهان 1400(ریتد)- بزرگداشت نوجوان فقید مرحوم سهیل چاوشی
تقویم (مسابقات)زمان: 17 دیماه 1400 از ساعت 9:30 صبح
مکان: سالن شطرنج ورزشگاه تختی اصفهان
نتایج مسابقات قهرمانی رده های سنی شهرستان اصفهان 1400
تقویم (مسابقات)زمان: آذر ۱۴۰۰
مکان: سالن تختی
نتایج مرحله اول مسابقات قهرمانی رده های سنی شهرستان اصفهان 1400
تقویم (مسابقات)زمان: شهریور 1400
مکان: انلاین
مسابقات قهرمانی برق آسای شهرستان اصفهان – مهرماه 1400
تقویم (مسابقات)زمان: مهرماه 1400
مکان: انلاین
مشاهده کلیه رویدادها...
گزارش اختصاصی ؛ مگنوس ۷.۵- یان نپومنیشی ۳.۵

مگنوس کارلسن برای پنجمین بار پادشاه شطرنج جهان شد

یادها وخاطره ها شماره 5

یادها وخاطره ها شماره 5

یادها وخاطره ها شماره 4

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد ستونی جدید با نام یادها وخاطره ها جهت مخاطبان خود ایجاد نماید .

یادها وخاطره ها شماره3

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد ستونی جدید با نام یادها وخاطره ها جهت مخاطبان خود ایجاد نماید .

یادها وخاطره ها شماره 2

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد ستونی جدید با نام یادها وخاطره ها جهت مخاطبان خود ایجاد نماید .

یادها وخاطره ها(1)

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد ستونی جدید با نام یادها وخاطره ها جهت مخاطبان خود احداث نماید در این شماره بصورت اتفاقی تعدادی از عکس های قدیمی را به اشتراک می گذاریم .

آموزش نکات داوری

حرکت غیر قانونی در بلیتس

رکورد داران عرصه قهرمانی جهان

شما می دانید تاکنون چه کسی جوان ترین شماره یک جهان است اما فرد دوم و سوم را نیز می دانید؟

به بهانه درگذشت "ویکتور کورچنوی"

نماد استقامت در شطرنج

مشاهده آرشیو مقالات...
رده بندی استانها از نظر توزیع مدالها:
مسابقات

اصفهان با ۴ مدال طلا و نقره در جایگاه سوم قرار گرفته است.

نتایج نهایی بازیکنان استان اصفهان در مسابقات رده های سنی قهرمانی کشور:
مسابقات

مائدهیوسفیان در رده سنی زیر ۱۲ سال دختران و 🌈ارشیا محمدی سیچانی در رده سنی زیر ۱۲ پسران طلایی شدند. 🌈آرشنظریان در رده سنی زیر ۱۰ سال پسران و 🌈هستی خسروی در رده سنی زیر ۱۴ دختران نیز موفق به کسب مدال نقره شدند.

درخشش بازیکنان رده های سنی استان اصفهان در مسابقات قهرمانی کشوری
متون ویژه

نمایندگان استان اصفهان در مسابقات رده های سنی کشوری توانستند با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال نقره در جایگاه برتر قرار بگیرند.

تبریک مقام اول و مدال طلا ارشیا محمدیان سیچانی
متون ویژه

کسب مدال ارزشمند طلا در مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 12 سال پسران

تبریک مقام اول و مدال طلا مائده یوسفیان
متون ویژه

کسب مدال ارزشمند طلا در مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 12 سال دختران

تبریک مقام دوم و مدال نقره آرش نظریان
متون ویژه

کسب مدال ارزشمند نقره در مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 10 سال پسران

تبریک مقام دوم و مدال نقره هستی خسروی
متون ویژه

کسب مدال ارزشمند نقره در مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 14 سال دختران

مشاهده آرشیو اخبار...
مراسم اهدای احکام و مدال برترین های مسابقات سال ۱۴۰۰ استان اصفهان

مراسم اهدای احکام و مدال‌های مسابقات مختلف قهرمانی شطرنج استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ با حضور قهرمانان این رشته و شطرنج دوستان استان برگزار شد.

پایان مسابقات شطرنج اوپن اردیبهشت ماه با قهرمانی محمد حسین کیانی به پایان رسید.

نوزدهمین دوره مسابقات اوپن اردیبهشت ماه با حضور بیش از 65 بازیکن طی 9 دور از روز سه شنبه مصادف با عید سعید فطر آغاز شد.

مراسم اهدای احکام سال 1400 هیات شطرنج استان اصفهان

بدینوسیله باطلاع میرساند هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد مراسم اهدای احکام سال 1400 را درتاریخ 1401/02/10 راس ساعت 20:30درمحل خانه شطرنج استان برگزار نماید:

اعضای کمیته فنی فدراسیون معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، به پیشنهاد رئیس کمیته فنی امیررضا پوررمضانعلی، طی احکامی از سوی دکتر حسن تامینی، ریاست فدراسیون شطرنج؛ اعضای کمیته فنی فدراسیون به شرح ذیل منصوب شدند:

نوزدهمین دوره مسابقات شطرنج اوپن اردیبهشت

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد نوزدهمین دوره مسابقات شطرنج اپن اردیبهشت را با شرایط زیر برگزار نماید:

طباطبایی در عین شایستگی از صعود به فینال گرندپری ۲۰۲۲ بازماند.

طباطبایی در دو دیدار رپید تایبریک مقابل وسیلی سو شکست خورد و از صعود به فینال مرحله پایانی گرند پری 2022 بازماند.

تاریخ سازی طباطبایی در برلین

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، محمد امین طباطبایی در دور پایانی مرحله گروهی مسابقات جایزه بزرگ فیده، با رنگ مهره سیاه توانست سوپر استاد بزرگ آنیش گیری را شکست دهد.

مشاهده آرشیو اعلانات...
حامیان


قهرمانان
  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    مربیگری تیم ملی تونس در سال 2022(1400)
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم زیر 12 سال استان - 1398
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال کشور 1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -2016
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • استاد فیده آنوشا مهدیان
    استاد فیده آنوشا مهدیان
    کسب عنوان نایب قهرمانی بانوان کشور در اسفند 1400- کرمانشاه
    مقام سوم جوانان زیر 20 سال بانوان - سریلانکا 2021
    مقام سوم نوجوانان المپیاد جهانی زیر 16 سال - 2019
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی زیر 16 سال گرجستان - 2018
    مقام سوم زون 3.1 اسیا -2019
    مقام اول بانوان کشور - 1397
    مقام اول رده سنی زیر 16 سال کشور 1396
    مقام دوم مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    مقام دوم کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    مقام دوم مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • استاد فیده طناز ازلی
    استاد فیده طناز ازلی
    نایب قهرمانی تیمی و سوم انفرادی دانشجویان اسیا(آنلاین) اندونزی - 2020
    مقام دوم بلیتس دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام اول سریع دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام سوم بانوان کشور در سال 1397
    مقام دوم تیمی مسابقات المپیاد جهانی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • محمدصادق نادری
    محمدصادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    مقام اول زیر 12 سال استان - 1398
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی یزدی
    خشایار رجبی یزدی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • آیدا عباسی
    آیدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 8 سال استان - 1398
    قهرمان زیر 8 سال پسران(شهرستان اصفهان) - 1397

  • ارین اعتمادی
    ارین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 14 سال استان - 1398

  • پرنیا فتوحی
    پرنیا فتوحی
    قهرمان زیر ۱۲ سال شهرستان اصفهان - 1400
    قهرمان زیر 8 سال دختران - 1396

  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    اول تیمی زیر 12 سال اسیا - 2021- انلاین
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 10 سال استان - 1398
    مقام سوم زیر 8سال جام اینده سازان کشور -اردیبهشت 1397

  • فریدون مختاری
    فریدون مختاری
    مقام سوم سریع 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398
    مقام سوم بلیتس 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398

  • احمد یزدان دوست
    احمد یزدان دوست
    مقام دوم سریع بالی 65 سال پیشکسوتان کشور - شهرکرد 1398
  • امیر محمد نوروزی
    امیر محمد نوروزی
    قهرمان زیر ۸ سال پسران شهرستان اصفهان - 1400
  • پویان نان اور
    پویان نان اور
    قهرمان زیر 10 سال پسران شهرستان اصفهان - 1400
  • ارشام فاطمی
    ارشام فاطمی
    قهرمان زیر 12سال پسران شهرستان اصفهان - 1400
  • ماهان کوهی
    ماهان کوهی
    قهرمان زیر 14 سال پسران شهرستان اصفهان - 1400
  • روژین کربلاییان
    روژین کربلاییان
    قهرمان زیر ۸ سال دختران شهرستان اصفهان - 1400
  • رز اکبری
    رز اکبری
    قهرمان زیر 10 سال دختران شهرستان اصفهان - 1400
  • پرنیا فتوحی
    پرنیا فتوحی
    قهرمان زیر 12 سال دختران شهرستان اصفهان - 1400
  • آیسان نان آور
    آیسان نان آور
    قهرمان زیر14 سال دختران شهرستان اصفهان - 1400
  • رومینا علیخانی
    رومینا علیخانی
    قهرمان زیر 16 سال دختران شهرستان اصفهان - 1400
  • جمشاه حقایق
    جمشاه حقایق
    قهرمان شهرستان اصفهان - استاندارد اقایان-1400
  • منصور باصری
    منصور باصری
    قهرمان برق آسا شهرستان اصفهان - آقایان 1400
  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    قهرمان سریع بانوان شهرستان اصفهان - ۱۴۰۰
  • شایان ایمن
    شایان ایمن
    دوم تیمی زیر 14 سال اسیا - انلاین 2021
    قهرمان استان زیر 10 سال 1396
    نایب قهرمان استان زیر 12 سال 1397
    قهرمان استان زیر 12 سال 1398
    نایب قهرمان کشور زیر 14 سال 1399
    نایب قهرمان اسیا زیر14 سال 2021