اولین دوره مسابقات استعدادهای برتر شهرستان اصفهان

نوع مسابقات: استانی

تاریخ برگزاری: از 11 اسفند

محل برگزاری: اصفهان ورزشگاه تختی سالن شطرنج

اولین دوره مسابقات استعدادهای برتر شهرستان اصفهان

رشته شطرنج (رده های سنی 13-15 سال)

هیات شطرنج شهرستان اصفهان، آئین نامه اولین دوره مسابقات شطرنج استعداد های برتر شطرنج شهر اصفهان را با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان برگزار می کند:

1- مسابقات برای تمامی رده های سنی 13-15 سال برگزار می شود. تاریخ تولد باید شامل 11/10/1384 تا 10/10/1386 باشد. (با توجه به اعزام به مسابقات استانی و کشوری، تاریخ تولد یک سال زودتر در نظر گرفته شده است)

2- مسابقات پسران و دختران به صورت انفرادی و مجزا و در سه روز برگزار می شود. همچنین ساعت شروع مسابقات 17:30 بعد از ظهر می باشد. (هر روز 2 دور)

مسابقات پسران

از روز یکشنبه 11 لغایت 13 اسفند ماه

مسابقات دختران

از روز شنبه 17- روز دوشنبه 19 و روز سه شنبه 20 اسفندماه

 

3-مسابقات هر رده ی جنسیتی در دو جدول برگزار می شود. جدول Aبرای افرادی که ریتینگ بین المللی دارند و جدول Bبرای افراد فاقد ریتینگ بین المللی (آماتور)

4- زمان بازی برای هر بازیکن 30 دقیقه به اضافه 15 ثانیه زمان فیشر می باشد. مسابقات تابع قوانین سریع فدراسیون جهانی شطرنج می باشد. مسابقات با توجه به تعداد شرکت کنندگان در 5 الی 7 دور برگزار می شود.

5- تمامی باشگاهها و شهرها و بخشهای تابعه شهرستان اصفهان در این مسابقات می توانند شرکت کنند. بازیکنان شهرستان های دیگر حق شرکت در این المپیاد را ندارند..معیار انتخاب شهر یا بخش، محل سکونت و محل تولد در شناسنامه می باشد.

6- باشگاه های شهر اصفهان می توانند حداکثر 5 بازیکن برای هر رده دختران یا پسران اعزام کنند. با توجه به محدودیت شرکت کنندگان در سالن مسابقات (60 نفر) اولویت ثبت نام با بازیکنانی است که از سوی باشگاه ها معرفی شوند. در صورتی که تعداد ثبت نامی ها از ظرفیت سالن بیشتر شود انتخاب بازیکنان با نظر هیات شطرنج شهرستان اصفهان می باشد.

7- بازیکنان تا 30 بهمن ماه فرصت ثبت نام دارند. ثبت نام فقط از طریق واریز وجه مسابقات به مبلغ 100.000 ریال به شماره حساب هیات 0111518510004 بنام هیات شطرنج شهرستان اصفهان ( بانک ملی) و پر کردن فرم مسابقات صورت پذیر است.

8- بازیکنان ثبت نام شده حتما باید در تاریخ 9 اسفند در مراسم افتتاحیه مسابقات شرکت کنند. (حضور در مراسم افتتاحیه و شرکت در رژه مسابقات الزامی است) بازیکنانی که در این جلسه حضور نداشته باشند از دور مسابقات حذف می شوند.

9-نفرات انتخابی بصورت تیمی به مسابقات استانی اردیبهشت سال اینده معرفی خواهند شد که نفرات هر تیم را هیات شهرستان انتخاب و معرفی خواهد نمود. افراد برتر انتخاب شده در جدول Bمسابقات دختران و پسران جهت آمادگی در کلاس های آموزشی در هیات شطرنج شهرستان اصفهان در نظر گرفته شده شرکت خواهند کرد (رایگان-5 جلسه)

10- جوایز نفیس مسابقات در هر جدول به شرح زیر می باشد:

مقام

جدول A(به صورت مجزا برای دختران و پسران)

جدول B(به صورت مجزا برای دختران و پسران)

اول

4.000.000 ریال

4.000.000 ریال

2.500.000 ریال

2.500.000 ریال

دوم

2.500.000 ریال

2.500.000 ریال

1.500.000 ریال

1.500.000 ریال

سوم

1.500.000 ریال

1.500.000 ریال

1.000.000 ریال

1.000.000 ریال

در صورتی که تعداد بازیکنان هر جدول کمتر از 15 نفر شود جوایز تعدیل خواهد یافت که دور اول اعلام می شود.

 

11- کلیه شرکت کنندگان در مسابقات قبل از شروع دور اول  بایستی تعهدنامه کتبی شرکت در مسابقات انتخابی استان که در اردیبشهت سال اینده برگزار می شود (در صورت کسب امتیازات لازم و انتخاب در تیم شهرستان اصفهان) را به هیات شطرنج شهرستان اصفهان بدهند‌.

12- هیات شطرنج شهرستان اصفهان میزبان برگزاری این دوره از مسابقات هست و هرگونه تغییرات در آئین نامه و بندهای مسابقات را از طریق سایت به آدرس زیر www.esfahancitychess.ir  به اطلاع بازیکنان می رساند.

13-هر گونه تغییرات احتمالی در نحوه برگزاری این مسابقات و انتخاب و معرفی به مسابقات استانی متعاقبا و پس از کسب اطلاع اعلام خواهد شد.

14- برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

09137979386 آقای صراف نیا مسئول کمیته مسابقات

آیین نامه و تذکرات

جدول زمانبندی

جوایز برندگان

هزینه ها

قرعه کشی و نتایج

نظرات

نام

ایمیل   (نمایش داده نخواهد شد)
نظر

حامیان


قهرمانان
  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم زیر 12 سال استان - 1398
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال کشور 1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمدصادق نادری
    محمدصادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    استاد فیده بانوان پرنیان عباسی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • آنوشا مهدیان
    آنوشا مهدیان
    مقام سوم زون 3.1 اسیا
    مقام اول بانوان کشور - 1397
    مقام اول رده سنی زیر 16 سال کشور 1396
    مقام دوم مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    مقام دوم کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    مقام دوم مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام دوم بلیتس دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام اول سریع دختران زیر 18 سال کشور - 1398
    مقام سوم بانوان کشور در سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام اول کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1398
    مقام اول زیر 12 سال استان - 1398
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی یزدی
    خشایار رجبی یزدی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • آیدا عباسی
    آیدا عباسی
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • آرش جعفری قورتانی
    آرش جعفری قورتانی
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال - 1398
    قهرمان زیر 8 سال استان - 1398
    قهرمان زیر 8 سال پسران(شهرستان اصفهان) - 1397

  • ارین اعتمادی
    ارین اعتمادی
    مدال برنز زیر 14 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 14 سال استان - 1398

  • تارا بیک زاده
    تارا بیک زاده
    قهرمان زیر 8 سال استان - 1398
    قهرمان زیر 6 سال دختران شهرستان اصفهان -1396

  • پرنیا فتوحی
    پرنیا فتوحی
    قهرمان زیر 8 سال دختران - 1396
  • مائده یوسفیان
    مائده یوسفیان
    مدال برنز زیر 10 سال کشور - 1398
    مقام اول زیر 10 سال استان - 1398
    مقام سوم زیر 8سال جام اینده سازان کشور -اردیبهشت 1397

  • فریدون مختاری
    فریدون مختاری
    مقام سوم سریع 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398
    مقام سوم بلیتس 50تا65 پیشکسوتان کشور - شهرکزد 1398

  • احمد یزدان دوست
    احمد یزدان دوست
    مقام دوم سریع بالی 65 سال پیشکسوتان کشور - شهرکرد 1398
  • آتنا رضائی
    آتنا رضائی
    مدال برنز زیر 10 سال استان-1398
  • آیلین صفری
    آیلین صفری
    مدال برنز زیر 12 سال استان - 1398
  • امیرمحمد بابائی
    امیرمحمد بابائی
    مدال نقره زیر 8 سال استان - 1398
  • آرش نظریان
    آرش نظریان
    مدال برنز زیر 8 سال استان - 1398
  • ارشیا محمدیان سیچانی
    ارشیا محمدیان سیچانی
    قهرمان زیر 10سال استان - 1398
  • محسن فرهادی
    محسن فرهادی
    مقام دوم زیر 10سال استان - 1398
  • شایان ایمن
    شایان ایمن
    قهرمان زیر 12 سال استان - 1398
  • شایان زمانی
    شایان زمانی
    مدال نقره زیر 12 سال استان - 1398
  • پارسا یزدانی
    پارسا یزدانی
    مقام سوم زیر 14سال استان - 1398
  • امیر ربی
    امیر ربی
    قهرمان زیر 16 سال استان - 1398
  • رضا کوهی
    رضا کوهی
    قهرمان بلیتس شهرستان - 1398